مخالفت پدر با خواستگارها | خیمه معرفت
» مشاوره ازدواج » مخالفت پدر با خواستگارها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۹:۲۵

مخالفت پدر با خواستگارها

پرسش: دختری ۲۱ ساله و حدود ۳ سال با آقایی که دکترا می‌خوانند به هم علاقه داریم و ۱ بار هم برای خواستگاری آمدند ولی پدرم بخاطر نداشتن پایان خدمت و وضع مالی ضعیف مخالفت کردند هر دو خانواده مذهبی هستیم. و هر روز با پدرشان دعوا می‌کنند که مجددا خواستگاری کنند اما پدرشان می‌گویند پول ندارم و… .

* * * * * *

پاسخ: با سلام و تحیت خدمت جنابعالی

توجه داشته باشید که صرف علاقمندی نمی تواند خوشبختی شما را تضمین کند. در کنار فاکتور علاقمندی، موافقت و همراهی خانواده ها، اشتراک در اولویت‌ها و طرز تفکر، همپوشی یا نزدیکی صفات شخصیتی، انتخاب بر مبنای معیارهای اصولی و ….همگی از سلسله اموری هستند که لازم است در امر ازدواج مورد توجه قرار بگیرند.

در یک کلام اساس موفقیت در ازدواج را رعایت اصل همتایی و انتخاب درست و آگاهانه تشکیل می دهد.

در صورتی که معتقدید خواستگارتان از شایستگی های لازم برخوردار است، لازم است از سویی شما با قرار دادن واسطه هایی نظیر مادر و… زمینه انعطاف را در پدر ایجاد کنید و از دیگر سو، خواستگار نیز با گفتگو با پدر شما جایگاه و لیاقت های خود را اثبات کند و اطمینان ایشان را فراهم نماید. اگر خواستگار فرد با برنامه ای باشند می توانند برنامه و نگاه خود به آینده را برای پدر شفاف کنند.
بنابراین لازم است دغدغه های پدر جدی گرفته شود و در مسیر اطمینان زایی برای وی اقدام نمائید.

در مورد موضوعاتی مانند سربازی نیز با لحاظ این نکته که ایشان از تحصیلات بالایی برخوردارند می توان امیدوار بود که دوره خدمت سربازی زمینه جذب و استخدام وی را نیز فراهم آورد. همچنین با طولانی تر نمودن دوره نامزدی و عقد، تا حدودی می توان از عهده حل مشکلات برآمد.

به هر حال لازم است شما و خواستگار، شرایط را به خوبی تحلیل کنید، در صورتی که زمینه های منطقی ازدواج شما فراهم نیست، از ادامه ارتباط و چنین ازدواجی صرفنظر کنید چرا که تداوم سرگردانی، موجب از دست دادن دیگر فرصت‌ها خواهد شد.

منبع: مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی (شهر سؤال)  http://www.soalcity.ir


برچسب ها : ,
دسته بندی : مشاوره ازدواج
ارسال دیدگاه