فعالیت 2900 مبلغ روحانی در طرح ضیافت الهی 98 | خیمه معرفت
» اخبار » فعالیت ۲۹۰۰ مبلغ روحانی در طرح ضیافت الهی ۹۸

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۸:۵۰

فعالیت ۲۹۰۰ مبلغ روحانی در طرح ضیافت الهی ۹۸

به گزارش سایت خیمه معرفت حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش «مبلغین طرح ضیافت الهی» در بندرعباس اظهار داشت: این موقوفه‌هاکه دارای نیات فرهنگی ،اجتماعی و مذهبی و خیریه هستند دارای یک میلیون و ۴۰۰ هزار رقبه اند.
وی ادامه داد: با توجه به نیاز‌های روز جامعه سعی شده واقفان به انجام وقف‌هایی که این نیاز‌ها را برطرف می‌کند سوق داده شوند و آن‌ها می‌توانند وقف‌هایی با موضوع‌های علم و دانش، ساخت مدرسه، فناوری‌های نوین در حوزه‌های نوجوانان و جوانان، مسکن، ازدواج، ساخت و تجهیز مراکز درمانی، تامین دارو، مسائل فرهنگی مذهبی، فضای مجازی و … انجام دهند.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به عنوان همایش، اضافه کرد: یکهزار و ۱۰۰ نفر از حوزه علمیه قم به استان‌ها اعزام شده و یکهزار و ۸۰۰ نفر نیز از روحانیان بومی به مناسبت ماه مبارک رمضان برای اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه بکار گرفته شده اند.
حجت الاسلام عادل یاد آور شد: ۶۲ استاد سطح عالی حوزه علمیه قم به عنوان مفسر در کنار برنامه‌های ترتیل خوانی و جزء خوانی به تفسیر قرآن می‌پردازند.
نماینده، ولی فقیه درهرمزگان و امام جمعه بندرعباس هم در این مراسم  گفت: با توجه به اهمیت و کارکرد وقف در برطرف ساختن نیاز‌های جامعه، روحانیان را مردم نسبت به انجام وقف ترغیب کنند.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در همایش «مبلغین طرح ضیافت الهی»، اظهار داشت: افراد تمایل به برجای گذاردن نام نیک از خود دارند که یکی از راه‌های آن انجام وقف است.
وی اشاره کرد: اگر کسی در زمان حیات خود وقف انجام نمی‌دهد می‌تواند وصیت به وقف کند که مرحوم محمدعلی ناصری یکی از کسانی است که با انجام وقف همچنان اثر گذار بوده و نام نیکی از خود برجای گذارده است.

برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار
ارسال دیدگاه